Ogólne zasady konkursu

Jury

 

JURY

Lidia Popiel fotografka, modelka, dziennikarka
Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku, wykonując zdjęcia m.in. dla Zwierciadła, Pani, Sukcesu. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu Fine Life. Działa w fundacji Polska jest kobietą. Jest przewodniczącą rady sygnatariuszy w Partii Kobiet. Jest również dziennikarką Polsat Cafe.
W 2007 prezydent miasta Gdańsk nadał Lidii Popiel tytuł Ambasadora Bursztynu 2008/2009. W 2009 roku została umieszczona w 12. rankingu Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce. Ranking ogłosił magazyn ekonomiczny "Home&Market". Żona Bogusława Lindy.
www.finelife.pl

Karolina Domagalska
dziennikarka, wegetarianka, z wykształcenia etnolożka. Przestawia tryb życia na oszczędny, nazywany też ekologicznym.
Próbuje swych sił w ogrodnictwie miejskim oraz wywijaniu szydłem i drutem, czyli dzierganiu. Współpracuje z Gazetą Wyborczą i Przekrojem.

Grzegorz Łapanowski
kulinarny patriota i sympatyk orientalnych smaków w jednym. Adept nauk politycznych, socjologii oraz bezpieczeństwa żywności. W życiu zajmuje się głównie jedzeniem. Dusi i pasteryzuje bez względu na porę i okoliczności. Gotuje na ekranie kuchni+, a także w Dzień Dobry TVN. Pracował w kilkunastu restauracjach, ale wciąż traktuje kuchnię bardziej jako zamiłowanie niż pracę. Swoje umiejętności rozwijał w Akademii Kurta Schellera. Ma hopla na punkcie zrównoważonego rozwoju i zdrowej żywności. Jest działaczem Slow Foodu, EFTE oraz Koalicji na rzecz Polski Wolnej od GMO. Był wolontariuszem Banku Żywności, prowadzi zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, koordynował powstawanie książki kucharskiej EFTE Cook Book. Uwielbia jazdę na rolkach i targi warzywne o wschodzie słońca.
www.grzegorzlapanowski.pl

Maria Gosiewska
koordynuje program „Nie marnuj jedzenia” w Federacji Polskich Banków Żywności.
Motywem przewodnim działania jest dla niej zapewnienie dostępu do żywności każdemu człowiekowi poprzez ograniczanie marnowania i wiedzę żywieniową.
www.niemarnuje.pl